Wielki statek powietrzny nazwany Airlander 10 niedawno zakończył udany lot testowy.

Airlander 10 łączy technologie z samolotów, helikopterów i statków powietrznych. Ma to na celu utrzymanie się na wysokościach do 20.000 stóp (6.100 metrów) przez okres do pięciu dni, gdy jest obsadzony, zgodnie z Hybrid Air Vehicles, firmą, która zbudowała samolot. Wygląda jak mamut ma 302 stóp (92 m), jest to największy obecnie latający samolot.

10 maja Airlander 10 latał na łączną liczbę 180 minut, aby przetestować obsługę samolotów, ulepszoną technologię lądowania i inne, zgodnie z Hybrid Air Vehicles. Był to tylko trzeci lot Airlander 10. Pierwszy zadebiutował jako HAV-304 i z powodzeniem poleciał w 2012 roku w ramach programu Wielodyscyplinowego Trwałego Wyczynu Armii Stanów Zjednoczonych. Ponownie wyremontowany i zmodyfikowany Airlander 10 odbył swą pierwszą podróż w sierpniu 2016 roku , rozpoczynając program testów lotu w celu oceny wydajności statku powietrznego i próbując latać samolotem dalej od jego bazy w Cardington, w Anglii.

Ten ostatni lot miał dwa główne cele, wykraczające poza bezpieczne zakończenie startu, lotu i lądowania. Pierwszy polegał na określeniu, w jaki sposób Airlander zajmuje się, w tym nowych, dodatkowych “statków powietrznych” samolotów tworzących System Lądowisk Pomocniczych (ALS). Drugi to zebranie danych dotyczących skuteczności lotu, takich jak prędkość samolotu, według Hybrydowych Pojazdów Lotniczych.

Udany lot sterowca

Podczas udanego lotu testowego Airlander 10 “doskonale radził sobie ze sobą”, powiedział Dave Burns, główny pilot testowy Airlander 10. Oświadczenie z Hybrydowych Pojazdów Lotniczych powiedział, że zespół testujący lot był “bardzo zadowolony” z jego początkowej analizy Airlander 10.

Hybrydowe Pojazdy Powietrzne powiedziały, że Airlander 10 mógłby kiedyś być wykorzystywany do poszukiwania i ratowania misji, przez agentów kontroli granicznej, w celu monitorowania tłumu, bezpieczeństwa, filmowania lub badań naukowych.

“W wariantach pasażerskich będą warianty pasażerów, a ostatecznie Hybrydowe pojazdy lotnicze spełniają kluczową rolę w transporcie ładunków typu punkt-punkt w odległych rejonach”.

 

Advertisements