Słowacka firma inżynierska AeroMobil odsłoniła prototyp latającego samochodu w 2014 r.

Ale w tym czasie nie została udostępniona na rynku. Firma niedawno ogłosiła, że ​​jego najnowszy model będzie dostępny na zamówienie w tym roku (choć nie było jeszcze słów o cenach). Ten nowy model jeszcze nie został ujawniony, ale 20 kwietnia ma zadebiutować w Top Marques Monaco, znanym jako ekskluzywny supercar na świecie.

Według AeroMobil, pojazd nowej generacji jest w pełni funkcjonalny, zarówno jako samochód czterokołowy, jak i samolot. Latający samochód jest również ekologiczny ze względu na silnik hybrydowy, przedstawiciel firmy powiedział. [Roboty humanoidalne do latających samochodów: 10 najfajniejszych projektów DARPA]

Latający samochód

“AeroMobil ma na celu sprawienie, aby transport osobisty był znacznie wydajniejszy i przyjazny dla środowiska, umożliwiając znacznie szybsze przejazdy na odległość do średnich tras i na obszarach o ograniczonej lub brakującej infrastrukturze drogowej”, powiedziała w oświadczeniu AeroMobil.

Samochód latający został zbudowany “zgodnie z istniejącymi ramami regulacyjnymi zarówno dla samochodów, jak i samolotów”, co oznacza, że ​​przyszli właściciele potrzebują zarówno licencji kierowcy, jak i pilota do obsługi pojazdu.

AeroMobil niedawno zarobił 3,2 miliona dolarów (3 miliony euro) po udanym rozwoju i testowaniu projektu pojazdu, poinformował TechCrunch. Firma ogłosiła, że ​​nowe finansowanie pomoże wesprzeć produkcję latającego samochodu.

“Nowa inwestycja umożliwi firmie opracowanie i pokazanie modelu fizycznego” – powiedział Juraj Vaculík, współzałożyciel i dyrektor generalny AeroMobil. “To bardzo blisko produktu końcowego, który będzie używany w produkcji seryjnej. W wyniku szeroko zakrojonych prac inżynieryjno-badawczych mamy bardzo wyraźny obraz tego, jak nasz produkt będzie funkcjonować” Kolejna koncepcja samochodu latającego została ogłoszona na początku bieżącego roku, kiedy Airbus i Italdesign ujawniły “koncepcję transportu multimodalnego”, nazwaną Pop.Up. Ten pojazd to transformujący samochód, który może przymocować kółka do jazdy, podłączyć do śmigieł do latania lub dołączyć do systemu tranzytowego pociągu.

Advertisements